Piercing

Piercing je špeciálna forma zdobenia ľudského tela. Väčšina piercingových ozdôb je vyrábaná z chirurgickej ocele, zlata, striebra, titánu a iných inertných materiálov, ktoré sú vhodné ako implantáty na telo. Rovnako ako pri tetovaní, sú aj tu úplnou samozrejmosťou sterilné materiály a ihly na jedno použitie. Pri piercingu však nejde len o to, akú časť tela si dať prepichnúť, ale je dôležité, aby ste boli aj informovaní o tom, čo všetko sa dá piercingom vytvoriť. V našom štúdiu Vám veľmi radi poradíme a odporučíme či už ozdobu, alebo umiestnenie.

Čoho sa vyvarovať ?

Počas hojenia nevyťahujte šperk na dlhšiu dobu. Piercing sa môže zmrštiť natoľko, že ho nedáte späť. Otvor sa uzavrie, ale nezanikne. Vo vnútri sa môžu hromadiť nečistoty a vznikať cysty a zápaly. Zápal môže spôsobiť aj manipulovanie piercingom neumytými rukami. Hygiena je v tejto fáze najdôležitejšia.

Prečo v štúdiu ?

Treba si uvedomiť, že v štúdiu je predsa len sterilnejší prístup. Taktiež vám v štúdiu poradia vhodný šperk a umiestnenie. Týmto sa predíde takzvanému odvrhnutiu piercingu či migrácii. Tieto úkazy vznikajú práve v dôsledku nevhodného umiestnenia. Ak si zakúpite šperk v štúdiu, máte istotu, že sa jedná o kov ktorý nevylučuje oxidy, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Poradenstvo je tiež veľmi dôležité.

Ako postupovať po zákroku ?

Prvý týždeň či dva nie je neobvyklý zápal. Ak však zápal pretrváva dlhšie, môže to naznačovať prítomnosť infekcie, či alergie na kov. Prvých 8 týždňov : Hneď ako sa vytvorí ochranná vrstva, zmrští sa okolo šperku. V tejto fáze je nevhodné šperkom hýbať bez toho, aby bol pred tým umytý teplou vodou. Vrstva okolo šperku je stále ešte slabá a ľahko sa naruší. Teplá voda roztiahne kožu. Počas hojenia piercing produkuje takzvaný tkanivový mok (výtok). Tento výtok je lepkavý,belavej farby a zaschýna do chrasty, ktorá sa tvorí v oblasti vchodu a východu z piercingu a ďalej na šperku. Toto však nie je hnis, ktorý je hustý, zelený či žltý. Je to číra tekutina, ktorá sa nahromadí okolo vchodov a má ochranný účinok. Vrstva z vnútornej strany piercingu musí spevnieť a zosilnieť. Toto môže trvať 6 mesiacov až 1 rok. Potom sa vchody do piercingu zaoblia a piercing sa roztiahne.

Normálny priebeh hojenia a reakcia organizmu na piercing

Ako sa o piercing starať

V počiatočnej fáze je piercing veľmi náchylný na infekcie pri znečistení. Preto je dôležité ho čistiť. Je dôležité si uvedomiť že piercing sa nehojí ako ktorékoľvek poranenie.

Čím teda piercing čistiť a ošetrovať?

!! Čoho sa vyvarovať? !!

V zásade by ste nemali používať PEROXID VODÍKA a IZOPROPILALKOHOL, pretože tieto látky enormne vysúšajú pokožku. PEROXID VODÍKA dokonca ničí novo vytvorené tkanivo.

Materiály používané na výrobu piercingových šperkov

Informácie o cenách nájdete v našom cenníku.

Náš elektronický obchod

www.tattooshop.sk

Kontaktné informácie

Roman Jánoš - Black Tattoo

Bratislavská 42
Bratislava 841 06, SLOVENSKÁ REPUBLIKA
0903 115 315
infotattoo@blacktattoo.sk

IČO: 40099253
ČŽR: 104-22865